Sraz veteránů na brandýském zámku

Dne 26.5.2018 od 10:00 se koná Sraz veteránů v zahradě brandýského zámku. 

Přijďte si prohlédnout vozidla našich dědečků v nádherném prostředí zámeckého parku. V rámci akce proběhne vyhlášení nejzajímavějšího vozidla a motocyklu formou veřejného hodnocení.

Zároveň se uskuteční 2.ročník předání putovního poháru.

Více informací o akci naleznete na: www.veteranibrandys.cz

Muzejní noc – noční kostýmované prohlídky

Srdečně vás zveme 18.5.2018 na brandýský zámek na noční kostýmované prohlídky.

Noční kostýmované prohlídky budou probíhat od 19:00 do 23:00 hodin a to každou půlhodinu. Vstupné je 80,- Kč / 50,- Kč.

Na noční prohlídky zámku si prosím rezervujte předem na Infocentru – osobně nebo tel.: 326 909 188. Každá kostýmovaná prohlídka zámku je limitovaná počtem 30 osob. Rezervujte si svůj čas – včas!

Audience u císaře Karla I.

Dne 28. dubna 2018 vás srdečně zveme na tradiční kulturní akci, která se tento rok koná pod záštitou JCKV Karla Habsburského, arcivévody Rakouského u příležitosti 100. výročí konce 1. světové války a poslední návštěvy císaře Karla I. Rakouského v Brandýse nad Labem-Staré Boleslavi roku 1918 a památky událostí let 1618-1648 a výročí návratu Palladia země české roku 1638.

Při této příležitosti se bude konat i bohatý doprovodný program, který je vhodný nejen pro fanoušky historie, ale i pro rodiny s dětmi. Od 11 hodin se zámecká zahrada stane dějištěm slavnostního nástupu vojenských historických jednotek a v poledne se historický průvod s koňmi a kočáry přesune přes město do Staré Boleslavi na Audienční svatou mši.

Milovníci vlaků mezitím mohou obdivovat historický parní vlak, který bude na brandýském nádraží stát od 10:56 do 12:28 hodin a ti, co si koupí v předprodeji jízdenku, mohou zažít vyhlídkovou jízdu do Mělníka.

Děti si přijdou na své od 14 hodin opět v zámecké zahradě. Zažijí zde šermířské šarvátky, jezdecké dovednosti na koních, mohou si vyzkoušet střelbu z luku, či kuše a jiné atrakce. K dispozici bude tržiště a občerstvení a stánky dobových řemesel.

Sledujte aktuality na FB stránkách města

Více informací na stránkách Audience u císaře Karla I.

Velikonoce na zámku

Sobota 24. března bude vyhrazena dětem :-), které srdečně zveme i s rodiči na JARNÍ HRANÍ, ŠTĚBETÁNÍ – tvořivé Velikonoce na zámku. Pokud budete chtít s dětmi nahlédnout do jarně štěbetajícího ptačího světa, přijďte v sobotu 24. března 2018 na zámek v Brandýse nad Labem. Ve spolupráci s Muzikantským domečkem při MŠ Lumpík a Atelierem 6tej smysl chystáme tvůrčí procházku mezi ptačími hnízdy (dílny, muzicírování; na toho, kdo projde všemi hnízdečky, bude čekat „řád prvního jarního pěvce“) . V dílničkách Atelieru 6tej smysl si budete moci vytvořit zámeckou ovečku a ve 14.00 nás v divadelním sále čeká loutková pohádka.

Tajemství zaniklých řemesel

O víkendu 3. a 4 března 2018 se uskuteční tradiční historická akce Tajemství zaniklých řemesel, letos poprvé obohacená o kostýmované prohlídky zámku, které pro Vás připravili členové Souboru historického tance Mariane Libčice n/Vltavou.V prostorách zámecké černé kuchyně, na nádvoří a v zámeckých sklepích uvidíte řemeslníky, kteří se věnují starým řemeslům, jakou jsou tkadleny, řezbář, hrnčíř, platnéř, brníř a další.V interiérech se uskuteční kostýmované prohlídky, na nichž se setkáte s řadou historických osobností spojených s brandýským zámkem.V sále Rudolfa II. uvidíte samotného císaře Rudolfa II, hraběnku Stradovou a členy císařského dvora. V Habsburském sále na vás bude čekat malá Marie Terezie, v zámecké enfiládě vás uvítá arcivévoda Karel I. a princezna Zita. Michalovický sál bude pro návštěvníky skrývat malé překvapení.

Zámek byl prohlášen kulturní národní památkou

Zámek Brandýs nad Labem byl dne 20. 2. 2017 prohlášen národní kulturní památkou