Audience u císaře Karla I.

Dne 28. dubna 2018 vás srdečně zveme na tradiční kulturní akci, která se tento rok koná pod záštitou JCKV Karla Habsburského, arcivévody Rakouského u příležitosti 100. výročí konce 1. světové války a poslední návštěvy císaře Karla I. Rakouského v Brandýse nad Labem-Staré Boleslavi roku 1918 a památky událostí let 1618-1648 a výročí návratu Palladia země české roku 1638.

Při této příležitosti se bude konat i bohatý doprovodný program, který je vhodný nejen pro fanoušky historie, ale i pro rodiny s dětmi. Od 11 hodin se zámecká zahrada stane dějištěm slavnostního nástupu vojenských historických jednotek a v poledne se historický průvod s koňmi a kočáry přesune přes město do Staré Boleslavi na Audienční svatou mši.

Milovníci vlaků mezitím mohou obdivovat historický parní vlak, který bude na brandýském nádraží stát od 10:56 do 12:28 hodin a ti, co si koupí v předprodeji jízdenku, mohou zažít vyhlídkovou jízdu do Mělníka.

Děti si přijdou na své od 14 hodin opět v zámecké zahradě. Zažijí zde šermířské šarvátky, jezdecké dovednosti na koních, mohou si vyzkoušet střelbu z luku, či kuše a jiné atrakce. K dispozici bude tržiště a občerstvení a stánky dobových řemesel.

Sledujte aktuality na FB stránkách města

Více informací na stránkách Audience u císaře Karla I.